5 Asırlık Mekanda 3 Ayrı Hizmet — Niğde Belediyesi

5 Asırlık Mekanda 3 Ayrı Hizmet

5 Asırlık Mekanda 3 Ayrı Hizmet

İhtiyaç sahibi vatandaşın sadece yılın belirli zamanlarında değil 365 gün yanında olan Niğde Belediyesi sosyal belediyecilik alanındaki yardımlarıyla vatandaşın yüzünü güldürüyor. Ev hanımlarına evde yaptıkları ürünlerinin satışını yaparken bundan dolayı hiçbir ücret alınmayan El Emeği Ürünler Pazarı, gıdadan giyeceğe, kırtasiye malzemesinden, temizlik  maddelerine kadar bir evin ihtiyacı olabilecek tüm ürünleri bünyesinde bulunduran Gönül Kapısı market ve vatandaşın dinlenebileceği farklı bir atmosfere sahip çay ve okuma salonu vatandaştan da büyük ilgi görüyor.

5 asırlık tarihi Bedesten’in  tanıtılması için Niğde’de faaliyet gösteren esnaf ve hayırsever vatandaşla her hafta bir araya gelen Başkan Akdoğan bu hafta da geleneği bozmadı.  Kalabalık bir esnaf grubu ve vatandaşla Bedesten’de buluşan Akdoğan Gönül Kapısı marketin çalışma sistemini anlatırken El Emeği Ürünler Pazarı ile Çay ve Okuma Salonu’ndan da bahsetti. İhtiyaç sahibi vatandaşların, kartlı sistemle para ödemeden ihtiyaçlarını karşılayabildiği market ile ilgili bilgi veren Başkan Akdoğan, hanelerin ekonomik durumlarına göre kartlarına puan yüklemesi yapıldığını kaydetti.  Akdoğan, Tarihi Bedesten çarşısının diğer bölümü olan El Emeği Ürünler pazarı ile bayanların ve engelli bireylerin de el emeği ürünlerinin sergi ve satışını yaparak aile bütçesine katkıda  bulunduklarını anlattı.

ÇAYLAR ÜCRETSİZ

Konuşmasında Çay ve Okuma Salonu’na da değinen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan haftanın her günü vatandaşın Çay ve Okuma Salonu’nda keyifli vakit geçirebileceğini söyledi. Akdoğan ayrıca Çay Ocağı’ndan ücretsiz çay ikramının yapıldığını da sözlerine ekledi.

Fotoğraflar