Hayvan Pazarı’nın Kapasitesi İki Katına Çıkıyor — Niğde Belediyesi

Hayvan Pazarı’nın Kapasitesi İki Katına Çıkıyor

Hayvan Pazarı’nın Kapasitesi İki Katına Çıkıyor

Niğde Belediyesi’ne ait kapalı Hayvan Pazarı, kapasitesini iki katına çıkarıyor. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için ayrı padokların yer alacağı genişletilmiş Hayvan Pazarı'nda kurban kesim yerleri, otopark, büfe, mescit ve lavabo da bulunuyor.

1 Eylül 2016 tarihinde hizmete girecek şekilde hummalı bir çalışmanın sürdürüldüğü Kapalı Hayvan Pazarı’nda incelemelerde bulunan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, hayvancılığın geliştiği Niğde'de Hayvan Pazarı'nın kapasitesini de iki katına çıkardıklarını söyledi.

Niğde Belediyesi’nin 4 yıl önce kente kazandırdığı Kapalı Hayvan Pazarı’nda, 4 bin 380 metrekare olan kapalı alana 4 bin 520 metrekare daha ilave edilerek 8 bin 900 metrekareye çıkarılıyor. Genişletilmiş Kapalı Hayvan Pazarı'nda 73 adet 60 metrekarelik küçükbaş hayvan padoğu, 256 metrekarelik de 12 adet büyükbaş hayvan padoğu bulunacak. Kapasitesi iki katına çıkarılacak Hayvan Pazarı'nda 4 bin 500 adet küçükbaş, bin 150 adet de büyükbaş hayvan, padoklardaki yerini alabilecek.

ÖRNEK HAYVAN PAZARI

Niğde Belediyesi tarafından kapasitesi iki katına çıkarılan Hayvan Pazarı, aynı zamanda padokları, donatısı ve kapasitesiyle Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük Hayvan Pazarlarından biri olarak hizmet verecek. 2 ayrı kesim yerinin yanısıra, Hayvan Pazarı'nda 80 aracın park edebileceği otopark yeri ayrıldı. Vatandaşların daha rahat alışveriş yapabilmeleri için 3 ayrı kot üzerinde inşa edilen Hayvan Pazarı'nın giriş kısmı yeniden düzenlendi ve tesisin doğu cephesinde 6 adet büfe, mescit ve lavabo yapıldı.

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMİ

Kapalı Hayvan Pazarı'nın bahçe duvarı tamamen kapalı bir şekilde projelendirilirken, giriş kısmı da kapalı devre kamera sistemiyle 24 saat kontrol edilecek. Böylece hem hayvan sahipleri hem de vatandaşlar huzurlu, güvenli ve konforlu bir şekilde alışverişlerini yapabilecek.

BAŞKAN AKDOĞAN’DAN “BAYRAMA YETİŞTİRİN” TALİMATI

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü Kapalı Hayvan Pazarı genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yardımcısı Harun Dikici ve diğer ilgililerle birlikte Kapalı Hayvan Pazarı'nı gezen Başkan Akdoğan, ilgililere tesisin bir an önce tamamlanması için talimat verdi. Tesisin yapıldığı alandaki kot farkı nedeniyle çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü anlatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 1 Eylül 2016 tarihinde Kapalı Hayvan Pazarı'nın tamamlanacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Kapalı Hayvan Pazarı'nı 4 yıl önce Niğde’ye kazandırdıklarını anımsatan Başkan Akdoğan, il genelinde hayvancılığın geliştiğini, bu nedenle de hayvan pazarının kapasitesinin artırılması yönünde çalışma başlattıklarını ifade etti.

Başkan Akdoğan, genişletilmiş Hayvan Pazarı'nın hayvan üreticilerine ve alışveriş yapan vatandaşlara hayırlı olmasını da diledi.

Video