Niğde Belediyesi’ne 3 yeni cenaze aracı — Niğde Belediyesi

Niğde Belediyesi’ne 3 yeni cenaze aracı

Niğde Belediyesi’ne 3 yeni cenaze aracı

Tüm cenaze hizmetlerini vatandaşlara ücretsiz olarak sunan Niğde Belediyesi, filosuna 3 yeni cenaze aracı daha ilave etti. Niğde Belediyesi’nin toplam cenaze aracı sayısı 5’e yükseldi.

Niğde Belediyesi’nin yeni cenaze araçlarının hizmete girmesi nedeniyle, Ömer Halisdemir Meydanı’nda tören düzenlendi. Ömer Halisdemir Anıtı’nın açılış töreninin ardından gerçekleştirilen törende yeni cenaze araçlarının hizmete girmesi nedeniyle protokol üyeleri tarafından kurdele kesildi.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Niğde Belediyesi’nin bugüne kadar 3 adet cenaze aracının bulunduğunu belirterek, “Bunlardan bir tanesi hurdaya ayrıldı. Biz de cenaze aracı filomuza 3 yeni araç daha ekledik. Böylece toplam cenaze aracı sayısı 5’e çıkmış oldu” dedi.

CENAZE HİZMETLERİNİN TAMAMI ÜCRETSİZ

Başkan Akdoğan, Niğde Belediyesi olarak, kefenleme dahil tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak vatandaşa sunduklarını da ifade ederek, “Türkiye’nin dört bir yanına cenaze taşıma hizmetlerini de ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Cenaze araçlarının hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen açılış törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, İl Jandarma Komutan vekili J. Yarbay İhsan Çanak, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Fotoğraflar