a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Afganistan Dostluk Heyetinden Başkan Özkan’a Ziyaret

 

Afganistan Türkiye Dostluk Derneği Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ı makamında ziyaret etti, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunuldu.


Afganistan, Ukrayna, Moldova ve Belarus Büyükelçisi Serdar Rahmanoğlu, Afganistan Hukuki ve Siyasi Araştırmalar Müessesesi Başkanı Masoud Tarshtwal, Afganistan Pervan Üniversitesi Öğretim Üyesi sayed Mobin Hashimi, Kayseri ve Niğde’de öğrenim gören Milli Türk Talebe Birliğine bağlı Afganistan öğrencileri Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ı makamında ziyaret etti.


Başkan Özkan’ın makamında gerçekleşen görüşmede sıcak ve samimi diyaloglar yaşandı. Afganistan, Ukrayna, Moldova ve Belarus Büyükelçisi Serdar Rahmanoğlu; “Böyle programların düzenlenmesi sosyal aktivitelerin yapılması gerçekten her iki ülke içinde çok önemlidir. Sizin gibi değerli, hizmetkar, vatansever insanların yönetmesi bizim için umut vericidir. Bundan dolayı sizi bir kez daha kutluyorum görevlerinizde başarılar dileriz. İnşallah bu çalışmaların karşılığını hem bu dünyada hem ahirette alacaksınız inşallah. Afganistan Dostluk programının başlangıcı olacak inşallah sonu olmayacaktır. Umarız ki seneler boyunca böyle programlar devam etsin. Hem burada hem Afganistan’da bu iki ülkenin dostluğun biz dost demiyoruz kardeş diyoruz abi kardeş Türkler bizim abilerimiz sayılır. Ortak noktalarımız çoktur. Bundan dolayı sizleri abi olarak görüyoruz. Yaptığınız faaliyetlerde yerel yönetimdeki faaliyetler özellikle son dönemde Afganistan modernleşme konusunda Türkiye’yi örnek almıştır” dedi.

 

Belediye Başkanı Rifat Özkan ise Afgan kardeşliğinin çok önemli olduğunu söyleyerek nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Başkan Özkan Afganistan Türkiye Dostluk Derneği üyelerine çeşitli hediyeler ve Türk Bayrağı armağan etti.