a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özkan’dan Kadınlar Günü Etkinliği


Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlaması kapsamında Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak Bedesten’de düzenlen kadınlar günü etkinliğine eşi Münevver Özkan ile birlikte katıldı.


Kadınların merhametinden, kahramanlığından bahseden Belediye Başkanı Rifat Özkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

 

“Kadınlar günü münasebetiyle davetimize icabet ettiniz ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz safalar getirdiniz. Daha nice kadınlar gününe sağlıklı, mutlu ve huzurlu erişmenizi temenni ediyorum. Tüm kadınlarımız çok vefakar, cefakar, fedakar, kendinden emin. Hani yuvayı dişi kuş yapar derler ya tam ona uygun olarak gerçekten bizim Türk ailelerinin sağlam olması, çocuklarımızın tam geleneklerimize, göreneklerimize, inancımıza göre yetişmesini sağlayan o şefkatli kucaklamanıza, aileyi sımsıkı sardığınız aile bireyleri içinde yerine göre anne yerine göre abla o şefkatle aileyi bütünleştirdiğiniz kadınlarımızsınız. Fedakarlığınızdan dolayı teşekkür ediyorum, takdir ediyorum, tebrik ediyorum. Kadınlarımız; sizler biz erkeklere göre ailede daha fedakarsınız. Kurtuluş Savaşı’nda çocuğunun üzerinden alıyor örtüyü mermiye örtüyor bu kadar da kahraman kadınlarımız. Böylesine vefakar, böylesine cefakar, böylesine fedakar Nene Hatunların yetiştiği Türk toplumunda kadınların kahramanlığına karşılık Allah’ım sizlerin ayaklarınızın altına cenneti sermiş. Tekrar Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

 

Konuşmaların ve ikram edilen yemeğin ardından Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ın eşi Sayın Münevver Özkan etkinliğe katılan tüm kadınlara çiçek ve hediye verdi.