a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Siyaset Akademisi Lütfi Elvan’ın Katılımıyla Başladı

 

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan AK Parti’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 18.dönemini düzenlediği Siyaset Akademisi programının ilk konuğu olan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla Niğde Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa katıldı.


Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, AK Parti Niğde Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Temur, AK Parti Niğde Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özdemir ve parti teşkilatı katıldı.

 

Kültür Merkezi’nde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla başlayan Siyaset Akademisi programında konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Biliyorsunuz AK Parti 2001 yılında kurulduğunda bir ihtiyaçtan doğdu ve 2002 yılında bu ihtiyaç sandıklarda da ispatlandı. Milletimizin kendisini yöneten en son koalisyon hükümetlerindeki partileri meclisin dışında bıraktı. Yani siyaset olarak iflas etmiş siyasetin iflasını ilan etti millet. Partiden siyaset yoluyla idare edemiyorlar. Benim hizmetimde değil vesayetin hizmetinde oluyorlar demek tercümesi. Milleti koalisyonla idare eden siyaset üreten partileri millet meclisin dışında bıraktı. Meclisin içinde hiç olmamasına rağmen millet kendi bağrından bir kadro çıkardı siyaseti siz yapın dedi. İşte o kadro ne yaptı da millete bu kadar güven telakki etti. Şunu yaptı; ben milletimin hizmetinde siyaset üreteceğim, milletim ne derse onu yapacağım. Ama ben milletimin karar verdiği milletten oyları alıp da siyaseti vesayetçilerin emrine soktuğu onların hizmetine sunduğu bir siyaseti reddediyorum dedi. AK Parti’nin en büyük siyasi atılımı buydu. Sadece slogan olarak söylenmedi bu hepimizin bildiği gibi icraatlarıyla hep ortaya koydu. Ve her seçimi daha da artırarak kazanmasının sebebi buydu” dedi.

 

Niğde AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, “ Bu eğitim programımızın partimiz ve katılımcılarımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ak Parti Milletin kalbinden doğan tertemiz niyeti, arzu, istek ve iradeyi ete kemiğe büründürüp hayata geçirme amacı olarak siyaset kurumuna yepyeni bir üye kazandıran bir partidir. Kurulduğu günlerde vesayet cenderesinde itibarını arayan siyaset kurumunu alıp bugünkü irtifasına taşıyan partidir. Partimiz ilkeli siyaseti kendine gaye edenmiş ve bu bilinçle siyasetin çıtasını yukarılara çıkartmak için her zaman üst düzey bir çaba sarf etmiştir. Bu anlayışla ak parti sadece siyaset sahasında değil toplumun her alanında milletimizi aydınlatıcı eğitim faaliyetlerini başarı ile hayata geçirmiş ve kültürel zenginliğimizi yeniden hak ettiği yerlere taşımak için çaba sarf etmiştir” diye konuştu.

 

AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ise; “Siyasetin birçok tanımı var ama AK Parti siyasetinin siyaset kavramına yükledi anlam insana ve insanlığa hizmet etme sanatıdır. Bizim siyaset etme anlayışımız aynen budur. Siyasetin okulu vardır ama rahmetli büyüğümüzün de bir sözü vardır. Bu okulu bitiren herkesten siyasetçi olur anlamı çıkmaz. Çünkü siyaset nasıl bakarsanız nasıl istikamet gösterirseniz ona göre şekillenir” şeklinde konuştu.

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Niğde’ye verdiği önemden bahsederek konuşmasına şu şekilde devam etti; “Niğde bizim için önemli bir ildir. Hem tarımıyla hem sanayisiyle gerçekten önemli bir ilimiz. 400’ün üzerinde sanayi tesisi olan Türkiye patates üretiminin yüzde 20’si, lahana üretiminin yaklaşık yüzde 20’si, elma üretiminin yaklaşık yüzde 15’i yine Niğde ilimizde üretiliyor. Sanayide özelikle son yıllarda önemli gelişmeler var. Niğdemizin ihtiyacı neyse bunları gidereceğiz sevgili kardeşlerim. Sizlere daha güzel mekanlar yapmaya çalışacağız. Bu konuda ben gereken her türlü desteği vereceğim. Sayın milletvekilimize, çok değerli il başkanımıza, çok kıymetli belediye başkanımıza, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın başkanlarına, meclis üyelerimize, il yönetiminde ana kademede kadın kollarında gençlik kollarında çalışan kardeşlerimize ve tüm siyaset akademisi öğrencilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.