a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
“Engel Tanımayanlar, Gününüzü Kutluyorum”

 

“Engel Tanımayanlar, Gününüzü Kutluyorum”


Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan toplumun her kesiminde olduğu gibi engellilerin de yanında olmaya, onların yaşamını kolaylaştırmak için çalışmalara devam ediyor.


3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Rifat Özkan eşi Münevver Özkan Hanımefendi ile birlikte masaları gezerek herkesle tek tek ilgilendi. AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde Sakatlar Derneği Başkanı Songül Çalışkan, Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu ve engelli bireylerin aileleriyle birlikte katıldığı program keyifli bir şekilde sürdü.  

 

Açılış konuşması yapan Niğde Sakatlar Derneği Başkanı Songül Çalışkan; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sayın Belediye Başkanımızın aracılığıyla, onun destekleriyle hep birlikteyiz. Organizasyona destek veren Belediye Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum. 2. Sini gerçekleştirdiğimiz programın devamını diliyoruz. Bir arada olmak güzel. İşitme engellilerimiz var, görme engellilerimiz, ortopedik engellilerimiz var. Gününüzü tekrardan kutluyorum” dedi.

 

Günün anlam ve önemine değinen Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Aslında belki yürümekte zorluk çekiyoruz, görme engelliyiz veya işitemiyoruz. Ama görüyorum ki hepiniz hissediyorsunuz. O güzel yüreğinizde yaşama dair duygular var. Bir pencere açıyorsunuz ve yaşamayı seviyorsunuz. Gözlerinizden ve hallerinizden görüyorum ki hepiniz mutlusunuz. Yüreği güzel insanlar sizi tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum katıldığınız için. Bazı insanlar var ki küçük sorunları büyütüp hayatı kendilerine zehir ediyorlar. Ama siz zorluklarınıza rağmen yüreğinizde hayatı hissediyorsunuz ve hayata sıkıca sarılıyorsunuz. Ne güzel insanlarsınız. Hayatınız boyunca başarıdan başarıya koşmanızı temenni ediyorum. Özellikle engelli sporcularımız Avrupa’da şampiyon oluyorlar, Dünya’da derece alıyorlar. Türkiye’de basketbolda ve benzeri spor dallarında çok güzel başarıları var. Belediye olarak billboardlarda da ilan ediyoruz. Bütün halkımız duysun diye. Engel tanımıyorsunuz, ne kadar güzel başarılarınız var tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum getirdiğiniz başarılar için” dedi.

 

Başkan Özkan konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü; “Niğde Belediyesi engellilerin dostudur. Hep öyle devam edecektir. Bütün görevli arkadaşlarımızın yüreği bu şekilde. Niğde Belediyesi bunu gelenekselleştirdi. Niğde tam bir engelli dostu olacak. Bazı şeylere dokunsak bile eksiklerimizi biliyoruz. Niğde Belediyesi’nin kapısı her zaman engellilerimize açık.  Aslında Niğde Belediyesi engellerimizin belediyesi. Giriş kapıdaki Beyaz Masada engelli kardeşimiz sizi karşılar ve en üst kata kadar rahatça ulaştırır” şeklinde konuştu.

 

Programın ardından Belediye Başkanı Rifat Özkan protokol üyeleriyle birlikte Niğde Belediyesi tarafından hazırlanan çantaları ve çiçekleri misafirlere tek tek verdi. Günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sona erdi.