a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özkan’dan Yeni Yıl Mesajı

 

Başkan Özkan’dan Yeni Yıl Mesajı

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan yayınladığı mesajında yeni yılın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diledi.

Halka Hizmet Hakk’a İbadettir

2018 yılını değerlendiren Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Başarılarla dolu bir yılı geride bırakmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. AK Belediyecilik süresi içerisinde Niğde önemli hizmetlere kavuştu. 2009 yılında göreve gelen Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’dan 2017 yılında devraldığımız hizmet bayrağını en yukarılara taşımak için son bir yılda önemli gayretler gösterdik.

 

Her zaman halkımızın içinde esnafımızın yanında olduk. Bizler hizmet üretirken, rutin belediyecilik hizmetlerinin aksamadan devamı konusunda da önemli çalışmalara imza attık. Niğde’miz 31 Mart seçimleri sonrasında da AK Belediyecilik farkını yaşamaya devam edecektir.

 

Niğde’mizde iz bırakacak yatırımların altına imza atmış olmanın gururu ve sevincini yaşamak Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile bizlere nasip oldu. 1 buçuk yıl boyunca bize inanan bize gönül veren hemşerilerimizin başını dik alnını açık tutmak için çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Şehrimiz için vatandaşımızın refahı için gece gündüz hizmet üretmek doğrultusunda tüm birimlerimizle birlikte yoğun çaba sarf ettik. Yeni doğan bebeğinden ihtiyaç sahibi ailelere kadar şehrimizde yaşayan herkese her eve dokunmak, hemşerilerimizin en mutlu günlerinde de en kötü günlerinde de yanlarında olmak amacımız oldu.

 

Niğde’mize hizmet edeceğiz, halkımızın hizmetkarı olacağız dedik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. Hiçbir ayrım gözetmeden altyapıdan üstyapıya, aydınlatmalardan çevre düzenlemelerine kadar şehrimize yakışan fiziki belediyeciliği uyguladık.

 

Şehrimizin her yerini sokak sokak adım adım gezdik, eksiklerini gidermeye çalıştık. Sorunların çözümü için ne gerekiyorsa fazlasını yaparak hizmet ürettik. Üretken belediyecilik anlayışı ile hiçbir zaman kolaya kaçmadık, sorun nerede olursa olsun çözümünü bulduk. Makamımızın kapısını da gönlümüzün kapısını da sonuna kadar açarak vatandaşımızın dertleriyle dertlendik. Çalışmalarımızı vatandaşımızın istekleri doğrultusunda şekillendirdik.

 

Her zaman halkımızın arasında, vatandaşımızla iç içe olduk. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar şehrimizde kapısından içeri girmediğimiz, çayını içmediğimiz, elini sıkmadığımız esnaf ve vatandaşımız yoktur desek yeridir. Biz gecemizi gündüzümüze kattık hem proje ürettik hem de halkımızla beraber olduk. Üretmiş olduğumuz projeler ve yapmış olduğumuz hizmetlerle Niğde’de yapılmayan hizmetleri yaptık. Yeni dönemde de bu hizmetlerin AK Belediyecilikle daha da artacağına inanıyorum.

 

Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Niğde’yi daha yaşanabilir bir şehir yapmak için var gücümüzle çalıştık. Halkımıza yaptığımız ziyaretlerde amacımız sadece hizmetlerimizi anlatmak değildi. Onların dertlerini dinlemek, çözüm üretmek en büyük gayemiz oldu.

 

Bu doğrultuda Niğde’nin yaşanabilir, değişen, gelişen ve modern bir şehir olması yolunda adımlar atarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediye Başkanı olarak halkımıza ayrım gözetmeksizin görev sürem dolana kadar devam edeceğimiz bir kez daha belirtmek istiyor, tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunarım.

 

Yaşadığımız mutluluklar, sevinçler, acılar ve üzüntüler ile bir yılı daha geride bırakarak; yeni ümitlerin olduğu yeni bir yıla merhaba diyoruz. Yaşanabilir bir Niğde adına verdiğimiz mücadelenin bir dönemini daha geride bırakıyoruz ve bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracağına inandığımız yeni bir yıla girmenin heyecan ve sevinci içerisindeyiz. Bilindiği gibi, göreve geldiğimiz günden bugüne kentimizi yeniden yapılandırmak ve modern bir Niğde oluşturmak için gerekli tüm çalışmaları başlatarak şehrimizi güzelleştirmek adına bütün hizmetleri hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şeffaf ve adaletli bir hizmet anlayışıyla şehrimiz için gerekli olan hizmetleri halkımıza sunduk. Bizler de hep beraber yeni yılda yeni umutlar ve yeni adımlarla yola devam edeceğiz.2019 yılında birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel çalışmaları gerçekleştireceğimize inanıyorum. Mutluluğun, umudun, sağlık ve bereketin bol olduğu 2019 yılının ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya barış, sevgi ve mutluluk getirmesi dileği ile Niğdeli hemşerilerimizin yeni yılını kutluyor, saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.