a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özkan 14 Mart Tıp Bayramı Programına Katıldı

 

Başkan Özkan 14 Mart Tıp Bayramı Programına Katıldı

 

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen programa katıldı.

 

Hastanede gerçekleşen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Şimşek Hanımefendi, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Belediye Başkanı Rifat Özkan ve eşi Münevver Özkan Hanımefendi, hastane başhekimi ve doktorlar katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Rifat Özkan; “Tıp camiası savaşlarda cephelerde bir yandan vatanı savunup diğer yandan da arka cephede Mehmetçiğin hayatını da kurtarma mücadelesi vermiştir, gerçekten tebrik ediyorum. Ne kadar özverili bir çalışma. Ayrıca birçok mesleklerde mesai mefhumu var. Ama söz konusu sağlık çalışanlarıysa büyük bir kaza veya felaket olduysa mesai mefhumu yoktur. Can kurtarılacaksa 112 acilin yetiştiği gibi doktorlarımız özel hayatlarını bir tarafa bırakırlar hayat kurtarmak için hastaneye koşarlar. Tebrik edilecek ulvi bir meslek. Doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine dair pasta kesildi ve protokol üyeleri sağlık çalışanlarına karanfil hediye etti.