a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özdemir “Onur Günümüz Kutlu Olsun”

 

 

Başkan Özdemir “Onur Günümüz Kutlu Olsun”

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Niğde’ye gelişinin 86. Yıldönümü, coşku ile kutlandı.

 

Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılan kutlama törenine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Baro Başkanı Osman Çimen, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, siyasi partilerin temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Niğdelilerin ‘Onur Günü’ olarak adlandırdıkları kutlama töreni, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptı.

 

Başkan Özdemir konuşmasına “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde'yi ziyaretlerinin 86. yıldönümü törenine hoş geldiniz diyor, bu anlamlı güne katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

 

Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 86 yıl önce bugün şehrimizi ziyaret etmiş ve "Benim Niğde’ye karşı alakam büyüktür. Niğde milli zaferin kazanılmasında en büyük dayanaklarımızdan biriydi" diyerek de Niğde'ye ve Niğdelilere karşı olan alakasını ve bağını dile getirmiştir.Niğde Halkı tarih boyunca devletinin yanında ve hizmetinde olmuştur, olmaya da devam edecektir. 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde de hemşerimiz Ömer Halisdemir hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasiye, cumhuriyetine ve devletine sahip çıkarak ulu önder Atatürk'ün Niğde konusundaki düşüncelerindeki haklılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Bende bu kadim şehrin evladı ve belediye başkanı olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Atamızın bizlere bırakmış olduğu mirası en iyi şekilde korumaya ve daha ileri medeniyet seviyesine ulaşma noktasında tüm gücümüzle, birlik ve beraberlik içerisinde millet olarak çalışıyoruz, çabalıyoruz. Yüce Milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O’nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.Bu şanlı mirasa sahip çıkmak, ülkemizi her alanda daha da ileriye taşımak hepimizin ortak sorumluluk ve görevidir. Ecdadımızın ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu mirasa ilelebet sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

 

Başkan Özdemir konuşmasını şu sözlerle noktaladı. “Cumhuriyetimizin 100. yılına üç kala 2023 hedeflerini yakalamış bir Türkiye ve Niğde dileği ile gününüzü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve hemşerimiz Ömer Halisdemir'i rahmetle, kahraman gazilerimizi de minnetle anıyor manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Niğde Valiliğine geçilerek Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen  Atatürk’ün fotoğraf sergisi gezildi ve şeref defteri imzalandı.