a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özdemir Kayabaşı Yaşam Park Çalışmalarını İnceledi

 

 

 

Başkan Özdemir Kayabaşı Yaşam Park Çalışmalarını İnceledi


Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in çalışmaları ve projeleriyle Niğde değişmeye, güzelleşmeye adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Başkan Özdemir bu kapsamda şehir genelindeki park ve bahçelerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.


Niğde Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kent genelinde parklarda düzenleme, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar sayesinde hem park ve bahçeler yenileniyor hem de şehre estetik bir görünüm kazandırılıyor. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir yapılmakta olan çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı ve Park Bahçeler Müdürü’nden bilgi aldı.

 

Parklarda hummalı bir çalışma sürdüğünü belirten Başkan Özdemir; ”Yukarı Kayabaşı Mahallemize çok güzel bir Kadın Yaşam Merkezi oluşturacağız. Burada bayanların spor yapabilecekleri, çocuklarını bırakabilecekleri kreş ve modern bir Çocuk Kütüphanesi yapacağız. Aynı alanda bütün yaş gruplarının faydalanabileceği sosyal yaşam alanları da oluşturacağız. İçerisinde şelalelerin ve kayaların olduğu doğal görüntüsü ile Ömer Halisdemir Meydanı’ndan görünebilecek güzel bir tesis yapmaktayız. İnşallah önümüzdeki kış sezonuna gelmeden tesisimiz sonuçlanmış olacak ve Niğde’mize farklı bir yaşam alanı kazandırmış olacağız” dedi.

 

Şadırvan Park Yeniden Düzenleniyor


Başkan Özdemir Fertek’te başlatılan çalışmaların devam ettiğini de belirttiği açıklamada; “Fertek Meydanı’nı, yollarını ve cephe giydirmelerini yapıyoruz. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Yeni Çarşıdaki Şadırvan Parkı’nda da çalışmalar başlattık. İnşallah sezon bitmeden şehrin her noktasına dokunup şehrimizi güzelleştirmek adına elimizden ne geliyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Emrah Özdemir park ve bahçelerde dezenfekte işlemlerinin belirli aralıklarla yapıldığının da altını çizdi.