a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Özdemir Kadınların Kışlık Ekmek Telaşına Ortak Oldu

 

 

Başkan Özdemir Kadınların Kışlık Ekmek Telaşına Ortak Oldu


Başkan Özdemir İlhanlı Mahallesi’nde kadınların Kışlık yufka ekmek telaşında ziyaret ederek kolaylıklar diledi.


Niğde’de ev hanımları tarafından gelenek haline gelen kışlık yufka ekmek telaşı sardı. Yufka ekmek yapımıyla kadınlar hem yardımlaşıyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

 

Özellikle ara mahallelerde yaşayan kadınlar, kışlık yufka ihtiyaçlarını karşılamak için sabahın erken saatlerinde hamur yoğurmak ile güne başlıyor. Kadınların bir kısmı evlerine maddi destek amaçlı çalışırken, bir kısmı da yardımlaşma usulüyle kışlık ekmeklerini hazırlıyor.

 

Mahalle ziyaretinde yufka ekmek yapan kadınlara kolaylıklar dileyen ve bir süre sohbet eden Başkan Özdemir; "Ocak başında kışlık yufka yapan analarımızla birlikteyiz. Hem muhabbetleri lezzetli hem yufkaları. Elleriniz dert görmesin" dedi.

 

Yufka ekmek yapan kadınlara ziyareti sonrası seçim döneminde Başkan Özdemir’e kapısını açan Pakize teyzeyi tekrar ziyarette bulundu.

 

Vatandaşın her daim yanında olan Başkan Özdemir; "Pakize teyzemiz seçim döneminde bizlere hanesinin sıcaklığını, samimiyetini açmıştı. Şimdi de biz onu ziyaret edelim istedik, ellerini öpemedik belki ama o yine aynı samimiyetle kalplerimize dokundu. Bir kez daha kendisine çok teşekkür ediyorum uzun ömürler diliyorum" dedi.