a
444 51 01
Çağrı Merkezi
Share
Niğde Belediyesi Geçici Yerine Taşındı

 

 

Niğde Belediyesi Geçici Yerine Taşındı


Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi binasının tadilata girmesi ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Eski Emniyet Binasına taşınarak bina önünde açıklamalarda bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bugün yeni hizmet binamızdayız. Belediye binası olarak tadilata girdik duymuşsunuzdur. Niğde’mize yakışır bir belediye hizmet binasını tadilatla yenileyeceğiz. Yaklaşık 8 ay sürecek bir tadilata girdik. Bu tadilatın sonunda inşallah hemşehrilerime yakışır hem oradaki Ömer Halisdemir meydanına yakışır, arkasındaki hükümet konağının bitmesi ile de şehrimize çok ayrı bir çevre kazandıracak hem de inşalarımızın hak ettiği hizmetleri alacakları binamıza kavuşmuş olacağız.  Bu geçici sürecek 8 aylık tadilat sürecinde de Eski Emniyet Müdürlüğü dediğimiz binamızda da hizmet vermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına hem ulaşımı kolay hem de şehir merkezi üzerinde olmasından dolayı vatandaşlarımız belediyedeki işlemlerini daha kolay bir şekilde bu binada halledebilecekler.  Önündeki park alanı var belediye binasının tadilatları var. Açık olarak söyleyeyim 6 milyon lira civarında bir maliyeti var. Park alanı ile ilgili olarak bu fiyat artar. Çünkü park alanında çok farklı şeyler yapacağız.  Bir ay içerisinde ihaleye çıkacak park alanı yapımı da var. Tabii bizde hızlı bir şekilde belediye binamızın tadilatını yaptırmayı istiyoruz. 8 aylık bir çalışma olacak ama daha erkende bitirilmesi içinde çalışacağız. Erken bitmesi içinde gayret göstereceğiz" dedi.

 

Niğdeli Hemşehrilerimiz Zora Düşenin Yanında Her Zaman Yanında Olmuşlardır


30 Ekim Cuma günü İzmir’de meydana gelen depremden dolayı İzmir için başlatılan kampanya ile ilgilide açıklamada bulunan Başkan Emrah Özdemir, "Aynı zamanda şunu da söylemek istiyorum. Bu hizmet binası için bugün buradayız ama bugün İzmir ile alakalı bir kampanya başlattık. Maalesef İzmir’de deprem yaşadık. Bu depremde ölenlere Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Deprem bölgesine yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımıza Ömer Halisdemir Meydanı’na tırımızı getirterek stant kurarak hazır hale getirdik ve bir kampanya başlattık. Gelen bütün yardımları kayıt altına alıp İzmir’e göndereceğiz. Bizde belediye olarak özellikle battaniye de olsun kuru gıda da olsun bir kısmını da biz temin edeceğiz. Buraya yardım göndermek isteyen vatandaşlarımızın da ulaşım sıkıntısını biz çözmek istedik. O yüzden kimin gönlünden ne kopuyorsa Ömer Halisdemir Meydanı’na getirerek getirilen malzemeleri İzmir’deki yetkililere ve AFAD’a ulaştıracağız. Bu konuda da biz elimizden geldiği kadar duyarlı olmaya çalışıyoruz. İnsanlarımız zaten duyarlı. Kampanya yeni olmasına rağmen arayan soran çok oluyor. Niğdeli hemşehrilerimiz zora düşenin yanında olmuştur ve bundan sonrada olmaya devam edecektir" diye konuştu.

 

Ömer Halisdemir Meydanına Park Ve Yeşil Alan Müjdesi


Niğde Belediyesinin önünde bulunan Niğde Ömer Halisdemir Meydanı’nda değişiklikler yapacaklarını ve alanın park ve yeşillik alan olarak değişeceği müjdesini veren Başkan Özdemir, "Belediye binası ile alakalı şunu da söylemek istiyorum. Belediye binası tadilata girdi ama Ömer Halisdemir Meydanı’nın bulunduğu alana yakın bir zamanda ihaleye çıkacağız. Bu ihale sonucunda bu meydanımıza süs havuzlarının olduğu, yeşil alanın bulunduğu bir parka ve meydana vatandaşlarımızla kavuşturmuş olacağız. Burası Niğde’nin buluşma noktası olacak. Benim projelerde yer verdiğim bu alan yeşil alan olarak değiştirilecek. Bunu da inşallah faaliyete geçireceğiz. Belki eskisi kadar çok büyük ağaçlar olmayacak ama yine 3 ya da 4 tane farklı ağaç türlerini getireceğiz. Süs havuzlarımız olacak, banklarımız olacak renkli alanlar olacak. Çocuklarımızın gün içerisinde yorgunluklarını atabilecekleri ve orada hoş vakit geçirebilecekleri, akşamları orada ışıl ışıl fotoğraf çekinebilecekleri alan oluşacak inşallah. Belediye binamızı 2021 yılının 6. ayına hazır etmeye çalışacağız. Şehrimize hayırlı olsun diyorum" dedi.

 

Sosyal Medyada Yorum Yapanlara Başkandan Sert Tepki: ‘‘İşi Bilemeyen Cahiller İşin Uzmanıymış Gibi Yorum Yapıyor’’


Ditaş kavşağı ile ilgili de sosyal medyadaki yorumları takip ettiğini ve yapılan yorumların işi bilmeyenler tarafında cahilce yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, "Ditaş kavşağında da üst geçidimiz bitmişti biliyorsunuz. Biz kavşak ve aydınlatma işini de tamamladık. Medaş ile de görüşüyoruz. Başlarda aydınlatma konusunda birkaç eksiklikler var denmişti. Bunları hızlı bir şekilde giderdik. Medaş’ta kavşakta çalışmalarına devam ediyor. Hatta bu sabah da görüştük. Ekstradan birkaç aydınlatma daha kuracaklar. Oradaki sıkıntı tamamen bitti. Bu da Niğde’mize hayırlı olsun. Burada şöyle bir sıkıntı var. Oradaki yollar birbirini karşılamıyor. Bazen diyorlar ki niye bu kadar büyük kavşak yaptılar. Bunlar sosyal medyada da yazılıyor. Bende görüyorum ama gülerek izliyorum. Maalesef bilmeyen cahil insanlar her işin uzmanıymış gibi yorum yapıyorlar. Onlara da acıyorum. Bu kavşaklar yapılırken 50 tane hesap yapılır ve bu işin uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Oradaki yolların hepsi maalesef zamanındaki finanssızlıktan dolayı karşı karşıya gelmiyor. Bu yolların hepsini birleştirecek yollarda, yol trafiği de aynı anda rahatlatacak büyük kavşaklar gerekiyor. Dediğimiz gibi bu işin uzmanları çalışıyorlar. Bunun çalışmalarını uzmanlar yapıyorlar. Allah’a şükür kavşağımız da bitti üst geçidimiz de bitti. Halkımızın hizmetine girdi. Sadece Emniyet Müdürlüğü binasından Ditaş kavşağına gelen bölgede çalışmamız devam ediyor. Burada da alt yapı çalışmasını da yeniliyoruz. Yani hem yağmur suyunu hem içme suyunu ve kanalizasyonunu yeniledik. Biz bir yere yol yapıyorsak mutlaka önce alt yapısını yapıyoruz, üst yapısı ile de noktayı koyuyoruz" şeklinde konuştu.