T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Sadece Niğde’nin değil, Türkiye’nin en önemli projeleri arasında gösterilen “Kale ve Çevresi Koruma ve Yenileme Projesi” ile ilgili çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.
Yıkım işleri önemli ölçüde tamamlanan proje kapsamında, yapım işleriyle ilgili projelerin de startı verildi.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde’nin çehresini değiştirip kenti her anlamda geliştirecek olan projenin yeni dönemde tamamlanacağını müjdeledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla “Kale ve Çevresi Koruma ve Yenileme Alanı” olarak ilan edilen proje ile 125 bin metrekarelik alanı kapsayan bölgede yenileme ve koruma çalışmalarına başlanmıştı.
KENTİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Şehrin tarihi mirasının korunup, turizm potansiyelini artırmak amacıyla Niğde Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında, tarihi Niğde Kalesi ve etrafındaki alanda yıkım işleri önemli ölçüde tamamlandı.
Yapım ihalelerine de başlanan bölgede, yapım çalışmalarının startı verildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, proje kapsamında, tarihi ve kültürel değeri olmayan binaların yıkıldığını, bu yapıların yerine uygun mimarilerle yenilerinin yapılacağını belirtti.
HEM KORUNACAK HEM YENİLENECEK
Bölgede koruma altına alınan binaların ise yine geleneksel mimarilerine uygun bir şekilde restore edilerek turizme kazandırılacağını anlatan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Proje kapsamında, tescilli yapılar korunacak, bölgedeki yapıların restitüsyonu, restorasyonu ve rekonstrüksiyonu yapılacak. Geleneksel dokuya uygun olarak yapılacak ticarethane, konut ve sosyal donatı alanları ile bu bölgemiz hem korunacak hem de yenilenecektir. Bölge her anlamda bir cazibe merkezi haline gelecektir. Proje tamamlandığında, kentin tarihi ve kültürel açıdan zenginliği gelecek nesillere aktarılacak” diye konuştu.
NİĞDE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
Projeyle Niğde Kalesi ve çevresinde bulunan tarihi eserlerin daha iyi bir şekilde ortaya çıkacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Restorasyon çalışmalarıyla birlikte; kale duvarları, tarihi evler ve diğer önemli yapılar eski ihtişamlarına kavuşacak. Bunun yanı sıra, çevredeki sokaklar ve meydanlar da düzenlenerek, ziyaretçilerin rahatlıkla gezebileceği bir alan oluşturulacak. Tarihi ve kültürel değerlerin korunması ve yeniden canlandırılmasıyla birlikte, Niğde'nin turizm potansiyelinin artması amaçlanıyor. Böylece, şehirdeki oteller, restoranlar ve diğer turizm işletmeleri de hareketlenerek bu proje sayesinde ekonomik büyümeye katkı sağlayacak” diye konuştu.
Kale Projesi’nin Niğde’nin ve Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olduğunu, şu ana kadar bölgede 1 milyar liraya yakın harcama yapıldığını da ifade eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük destekleri ile hayal bile edilemeyen bu projeyi, Türkiye’nin en önemli projeleri arasında Niğde’mize kazandıracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki de geçtiğimiz günlerde ilimize teşrif ederek proje alanını inceledi ve projeyle ilgili her türlü desteği vereceklerini yineledi. Ayrıca milletvekillerimiz ve bürokratlarımız da projemizle yakından ilgileniyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize, sayın valimize, bürokratlarımıza projeye gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı tüm Niğdeliler adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
YALAN HABERLERE İTİBAR ETMEYİN
100 Yılın Projesi olarak adlandırılan Kale Projesiyle ilgili olarak bazı kesimlerin süreci provoke etmeye çalıştığını belirten Başkan Özdemir, “Zaman zaman projenin durdurulduğu, yarım kaldığı gibi dedikodularla vatandaşlarımız üzerinde farklı algılar oluşturmaya çalışan kesimler var. Projemiz bütün hızıyla devam ediyor ve asla durmayacak. Vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar. Bu proje yeni dönem içerisinde, 2-3 yıl gibi bir sürede tamamlanacak ve tüm hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır” değerlendirmesinde bulundu.
Niğde Belediyesi
Niğde Belediyesi