T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
NİĞDE BELEDİYESİ’NDEN DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM DESTEĞİ
Niğde Belediyesi, “Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi” kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin sobalı evlerinin doğalgaza dönüştürülmesi çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Başkanı Emrah Özdemir, proje kapsamında doğalgaz kullanmaya başlayan bazı evlere sürpriz ziyaretler gerçekleştirdi. Mutlulukları gözlerinden okunan ev sahipleri, Başkan Özdemir’e teşekkür etti.
NİĞDE BELEDİYESİ, SOBALI EVLERİN DOĞALGAZ DÖNÜŞÜMÜNÜ ÜCRETSİZ SAĞLIYOR
En büyük yatırımlarını çevreye yapan Niğde Belediyesi, “Hava Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi” kapsamında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliği ile kentte sobalı evlerinin doğalgaza dönüştürülmesi çalışmalarına devam ediyor.
İlk etapta ihtiyaç sahibi vatandaşlara ait 10 evin doğalgaza dönüşümünün sağlandığı Niğde’de toplamda, soba ile ısınan 60 konutun doğalgaz dönüşümü gerçekleştirilecek.
BAŞKAN ÖZDEMİR, DOĞALGAZA KAVUŞAN EVLERİ ZİYARET ETTİ
Hava kirliliğinin en aza indirilmesi ve hane geliri düşük olan vatandaşların da konutlarında doğalgaz kullanımının sağlanması amacıyla Niğde’de devam eden projede, doğalgaz dönüşümü sağlanan evlerde soba kullanımı sona erdi.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de doğalgaz kullanımına başlanan bazı evleri ziyaret ederek, hane halkına doğalgaz tesisatlarının hayırlı olmasını diledi.
“KÖMÜRDEN, PASTAN KURTULDUK”
Başkan Özdemir’in ziyaret ettiği Baykal ailesinin fertleri, Başkan Özdemir’e teşekkür etti. Evlerinde küçük oğullarıyla yaşayan aile, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bu projeyi hayata geçirmeseydi biz doğalgaza kavuşamazdık. Hem maddi hem de manevi olarak bize büyük destek oldu. Kömürden, pastan, kazan doldurması gibi sorunlardan kurtulmuş olduk” dedi.
“BAŞKANIMIZ TAM ZAMAMINDA YETİŞTİ”
Niğde Belediye Başkanı Özdemir, Gümüş ailesine de doğalgaz kullanmaya başladıkları ilk gün ziyaret gerçekleştirdi. Eşi Mehmet Gümüş ile birlikte yaşadıkları evlerinde sobadan kurtularak doğalgaz kullanmaya başlayan Şükran Gümüş, Başkan Özdemir’e teşekkür etti. Rahatsızlandığını ve yaşı itibariyle de soba kovasını kaldıramaz duruma geldiğini anlatan Şükran Gümüş, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Tam zamanında yetişti” diye konuştu.
Şükran Gümüş’ün Eşi Mehmet Gümüş de Başkan Özdemir’e teşekkür ederek, “Allah sizden razı olsun. Sizden çok memnunuz” ifadelerini kullandı.
60 KONUTUN DOĞALGAZA DÖNÜŞÜMÜ SAĞLANACAK
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri projenin detaylarına ilişkin açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Şu ana kadar Niğde’de 10 ailenin evinin doğalgaza dönüşümünü sağladık. Toplamda 60 konutu sobadan kurtarıp doğalgaza kavuşturmayı amaçlıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde kentimizde tüm evlerin doğalgaz kullanımına geçmesi için çaba göstereceğiz” dedi.
SICAK SU DÖNÜŞÜMÜ, KOMBİ, PETEK, MUTFAK DOĞALGAZ TESİSATI…
Proje kapsamında yapılan harcamaların bir kısmını hibe alıp bir kısmını da belediye olarak desteklediklerini anlatan Başkan Özdemir, “Kombi, petek, sıcak su dönüşümü, iç tesisat, mutfakta doğalgaz dönüşümü gibi işlemler maliyetli olduğu için bazı ailelerimiz evlerinde halen soba ile ısınmak zorunda kalıyor. Bu durumda olan ailelerin listesini Sosyal Yardımlaşmadan aldık. Kendi evleri olan ancak henüz evlerinde doğalgaz dönüşümü sağlayamamış olan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde bu dönüşü gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.
“GÜLE GÜLE KULLANSINLAR”
Projeyle hem hava kirliliğinin önlenmesine katkı sağlanacağını hem de vatandaşların kaliteli bir şekilde ısınabileceğini de belirten Başkan Özdemir, “Doğalgaz kullanımına geçen vatandaşlarımız ayrıca mutfak tüpü de kullanmayacak. Sosyal Yardımlaşmadan kömür almalarına da gerek kalmayacak, Güle güle kullansınlar” diye konuştu.
Niğde Belediyesi
Niğde Belediyesi